среда, октомври 4, 2023

Author: Readme.mk

Живот и СтилПијалоци

Течен Кокаин – Рецепт за Коктел кој освои Прво место во Мајами

Коктелот кој ја освои Америка во 1989 година на фестивалот за најбрзите Коктел мајстори – „Coctails & Drinks“ кој се

Read More
ЗанимливостиСелебрити

Чекам дете од Нејмар – Бруна Бјанкарди

Нејмар и неговата девојка Бруна Бјанкарди чекаат дете. Но, тука се поставува прашањето која е таа Бруна Бјанкарди. Славниот пар

Read More
Дом и ДизајнЕнтериерФото

Скандинавски Дуплекс во Гетеборг

Усогласена атмосфера и едноставен внатрешен дизајн е отркиен во овој скандинавски дуплекс кој дава инспирација и идеја за уредување на

Read More
Дом и ДизајнЕнтериерФото

Стилски и Уметнички апартман во Сао Паоло

Ви претставуваме еден Стилски и Уметнички апартман во Сао Паоло, Бразил. Провокативниот ентериер е дело на бразилското студио Lovisaro Architecture

Read More
Дом и ДизајнЕнтериер

Гугл направи Канлцеларија од СПА центар!

Гугл реши од СПА центар да создаде Канцеларија. По шареното седиште во Цирих, Амстердам и Тел Авив, Гугл постојано е

Read More
Дом и ДизајнЕнтериер

Апартманот на Ава Гарднер

Легендарната американска актерка Ава Гарднер до својата смрт живеела во Лондон, во ексклузивниот и престижен кварт Најтсбриџ. Петособниот апартман, кој

Read More