среда, октомври 4, 2023

Пијалоци

Живот и СтилПијалоци

Течен Кокаин – Рецепт за Коктел кој освои Прво место во Мајами

Коктелот кој ја освои Америка во 1989 година на фестивалот за најбрзите Коктел мајстори – „Coctails & Drinks“ кој се

Read More
ЗанимливостиПијалоци

Пиво и Сладолед

Пиво и Сладолед, необична и интересна комбинација е овој вид на пијалок. Ако никогаш до сега не сте пробале направете

Read More