понеделник, април 22, 2024
ЗанимливостиПијалоци

Пиво и Сладолед

Пиво и Сладолед, необична и интересна комбинација е овој вид на пијалок. Ако никогаш до сега не сте пробале направете го тоа и верувајте нема да згрешите.


Пиво и Сладолед
Пиво и Сладолед ? Хммм…

Многу од вас сигурно помислуваат дека едното со другото воопшто не одговара, но доколку сте барем малку авантуристички расположени тогаш забавувајте се. Се разбира дека можете да направите и многу други комбинации, можностите се бескрајни и не грижете се, сладоледот и пивото се надополнуваат.

Потребни состојки:

Темно пиво
Сладолед (страчатела, ванила и чоколадо)

Начин на подготовка:

Во висока чаша за пиво ставете сладолед од страчатела, ванила и чоколадо, потоа полека наполнете ја чашата со темно пиво до врвот.

Ќе ви изгледа како пивото да претекува…

Декорација по избор… Уживајте!

Сподели!