сабота, март 2, 2024
Женска МодаСтилФото

Адриана Лима – Совршена за сечиј вкус

Адриана Лима е навистина разновидна, а кога едноставно ќе додаде и очила, таа е речиси непрепознатлива и навистина изгледа совршено.

Бразилскиот модел и Ангелот на Викторија Сикрет – Адриана Лима која е видена на фотосесија за списанието Vogue Eyewear во Лос Анџелес, облечена во неколку различни стилови и се разбира носеше и очила, се претвори во сосема друга личност.

Адриана Лима
Адриана Лима

Добро позната по тотално различниот изглед на секоја фотосесија и излегување на модната писта, Адриана Лима ја потврди својата репутација во модната индустрија и секогаш докажува дека е најубавата и најпосакуваната жена на светот, жена која одговара на сечиј вкус.

Погледнете ги следните фотографии и уживајте!

Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Адриана Лима
Сподели!