Оваа преубава девојка имала 169 килограми

Оваа девојка тежела 169 килограми и била многу несреќна и имала здраствени проблеми.

ослабување

Во август 2014 година, 25-годишната Симон Андерсон имаше 169 килограми. Потоа еден ден решила да започне борба со вишокот килограми. И за помалку од една година изгубила неверојатни 92 килограми. Симон одлучила за за драстични промени во исхраната, навиките, спорт и операција на желудникот, што била многу ризична. Откако за брзо време изгубила доста килограми, имала многу вишок кожа. Па во 2015 година отишла на следна голема операција на кожата која траела девет часа. После тоа, едвај некој можел да ја препознае.

ослабување

Таа ја документираше својата приказна на Instagram – каде што има повеќе од 230.000 следбеници.  Нејзините фотографии го прикажуваат почетокот на нејзиниот макотрпен пат и тоа како изгледа денес. „Денес се чувстувам одлично, живеам здраво и вежбам“ вели Симон.

ослабување

Феноменално е што за толку кратко време успеала да симне толку килограми и што имала мотивација. Но тоа може да биде и доста ризично и деструктивно за организмот. Така да ако одлучите да слабеете и да живеете здраво, советувајте се со доктор или нутриционист.

ослабување

Сподели го ова преку:
  • 89
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk