Напиток кој ги топи масните наслаги од стомакот

Доаѓа лето, ние ви го откриваме магичниот напиток кој ги топи мастите.

Ако сакате да ги намалите масните наслаги постои напиток кој е доста ефикасен. Првите резултати ќе ги видите после недела дена, што е навистина брзо. Овој напиток е многу едноставен за правење, а помага за топење на мастите. Делува одлично на вашето здравје бидејќи е полн со антиоксиданси, влакна и витамини.

Овој напиток е комбинација од Чиа семе, лимон, вода и мед. Луѓето, кој го користеле овој напиток кажуваат дека навистина помага. Освен тоа, овој напиток има доста здрави состојки кои сигурно ќе му помогнат на вашето тело.

Рецепт:

-една лажица семе од чиа

-лажица мед

-сок од еден лимон

-и една и пол чаша вода околу 250 милилитри

Припрема:

Прво ставете го семето од чиа во вода да стои барем еден час. Најубаво е да го ставите навечер, а од сабајле да ги додадете другите состојки. Потоа го додавате сокот и медот. Ако сакате можете да го промешате и со блендер.

Пијалокот се пие секое утро на празен стомак.

Сподели го ова преку:
  • 9
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!