Затегнете го задникот како Алесандра Амбросио

Ангелот на Викторија Сикрет, Алесандра Амбросио без сомнение е една од оние жени со најсекси тело во светот. Често ја гледаме на модни ревии како и на насловните страници на безброј модни списанија во кои носи долна облека.

Нејзините пропорции се околу 34-25-35 инчи, односно, 86-58-86 сантиметри и може да се вклопат во секој вид на ткаенина. Во следново видео таа работи вежби за задникот, инсистира на дијамант позата која совршено го обликува задникот.

Но, овој бразилски модел не изгледал секогаш така. Приказната за нејзиниот успех започнува пред 11 години.

Алесандра Амбросио - Фитнес

Таа во Бразил има свој фитнес тренер, Леонардо Карваљо, кој сега стана познат со неговите „Бразил Бат Лифт“ вежби. Але (или Алесандра) побарала да има долги нозе, потенки бутови и помал задник.

Леонардо работел на нејзиното барање и како резултат на тоа се родила одличната идеја наречена „Бразил Бат Лифт“ која сега ја користат и многу други модели во светот.

 

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!