Трик кој го користи Анџелина Џоли за да има совршени очи

Анџелина Џоли, позната е по полните усни и совршените очи, ние ви го откриваме трикот.

Тајната е во тушот за очи, со кој таа не само што изгледа прекрасно, туку ќе ви го олесни и вашиот живот. Анџелина, никогаш не става туш на целото око, туку само го применува на надворешните агли на окото.

анџелина

Првата третина од окото, нема капка од туш, има само светла сенка што ја привлекува светлината и ги прави очите да изгледаат поголеми. Таа на половината од окото става туш, со помош на него прави агли на крајот на окото, што го дава тој мачји изглед кој жените го обожаваат. Во комбинација со добра маскара (исто така фокусирајќи се на надворешниот агол) или вештачки трепки, ова е веројатно најлесната и најефикасната шминка со кој можете да ја направите за седум минути.

За да изгледате уште поубаво, таа понекогаш и користи класичен молив за очи или црна сенка, која на крајот малку ја размачкува. На овој начин добивате, smokey и catlike очи. Ова е идеално, ако незнаете убаво да направите линија или рацете ви се тресат.

Сподели го ова преку:
  • 9
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk