Стриите никогаш не изгледале поубаво

Стриите никогаш не изгледале по секси, а оваа девојка прави уметност од нив.

стрии

Добивање или губењето на килограми, бременост, здраствени проблеми, се многу бројни фактори кои се виновни за појавување на стрии. А баш стриите се нешто што најмногу го мразат жените на своето тело.

Дека стриите се нешто сосема нормално и дека нема потреба од тоа да се криете, е совет на Sara Shakeel, која решила од своите стрии да направи нешто уметничко. 

стрии

Sara фотографии со стрии од магазини или кои ги добива од пријателите ги прави светкави уметнички дела. Она е поранешен стоматолог, која за Cosmopolitan откри дека идејата ја добила откако и она добила стрии, од здебелување и сакала само да ги направи убави.

„Никогаш не сум се чувствувала толку моќено и гордо, во мојот живот. Од местото каде што потекнувам не е баш лесно да зборуваш отворено за своите стрии.“ изјавила за магазинот.

стрии

Нејзниот Инстаграм проект станал виртуелен и луѓето го обожаваат.

„Прво помислив на кој би му се допаѓало ова, но се излажав, добив многу поддршка и пораки од жени од цел свет. Исто така добив и многу понуди да на многу жени им ги сокријам нивните стрии со светкави украси“

 стрии

Сподели го ова преку:
  • 10
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk