Влакната исчезнуваат како со магија!

Решение за косматост постои, а тајната се крие во древниот руски рецепт. Влакната најпрво се проретчуваат, а потоа за неколку месеци потполно исчезнуваат. Секоја жена која води сметка за својот изглед, знае колку време може да одземе депилацијата или секојдневното отстранување.

Влакната на женското лице се посебно незгоден естетски проблем. Како што ни пренесуваат интернет порталите од руските простори, рецептот може подеднакво да се применува за отстранување на влакната од лицето и од телото.

Пристап и припрема на рецептот:

Соберете поголема количина на лушпи од ореви, но не кора, потоа исушете ги и запалете ги, таа создадена пепел, прелиете ја со вода (внимателно) онолку, колку да создадете состојка како на пример крема или паста.

Оставете ја смесата да отстои не повеќе од 13 часа, потоа натопете ја смесата во памук и тапкајте ги деловите на телото од кои сакате да ги отстраните влакната.

Потребно е постапката да ја повторите повеќе пати дневно, на пример повеќе од три пати, се додека не ги добиете резултатите. Смесата е уште поефективна доколку ја чувате 30 минути како прекривка на местото од каде што сакате да ги отстраните влакната.

Потоа добро измиете го местото само со вода, без дополнителни козметички средства. Влакната ќе растат се помалку, ќе бидат потенки и поретки, а потоа сосема ќе исчезнат.

Сподели го ова преку:
  • 5
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

грешка: Содржината е заклучена!