Кажете им збогум на темните подочници

Наједноставен и сосема природен начин да се решите од темните подочници е третманот со компир.

Да, добро прочитавте компир. Компирот во себе содржи природни минерали кои се одлични за избелување, вашата кожа со текот на времето ќе стане посветла и ќе ја намали потеченоста под очите.

Кажете им збогум на темните подочници - Третман - Лекување подочници со компир

За да го постигнете посакуваниот ефект, компирот мора да биде оладен, таков во комбинација на скробот што го содржи компирот, помага при намалување на отокот, а воедно и за темните кругови под очите.

Сѐ што треба да направите е да земете еден ладен компир, пресечете го на две парчиња во тенки кругови или месечинки, а да не бидат подебели од 3 милиметри и да го ставите компирот под очите да отстои 20 минути, а потоа треба да се измиете само со ладна вода.

Ваквиот третман треба да го повторувате три пати неделно, а по еден месец ќе приметите неверојатна разлика.

Кажете им збогум на темните подочници!

Сподели го ова преку:
  • 42
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!