Бидете како Бијонсе со оваа секси танц вежба

Секојдневното вежбање е многу важно за вашето здравје. Вежбањето ви помага да ја намалите телесната тежина, да ја зголемете мускулната маса, го намалува стресот и го зголемува нивото на добар сон.

Многумина од вас немаат време да одат фитнес центри, но вие можете да вежбате и дома. Инспирирана од ноќниот живот во Мајами, Vixen ни помага вежбањето да ни биде поинтересно. Истовремено и ќе танцувате и ќе вежбате. Вакви тренинзи имат Бијонсе, Џенифер Лопез и Џенет Џексон. Тие танцуваат и губат калории. Погледнете го видео прилогот и почнете со вежбање.

 

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!