Бидете како Бијонсе со оваа секси танц вежба

Секојдневното вежбање е многу важно за вашето здравје. Вежбањето ви помага да ја намалите телесната тежина, да ја зголемете мускулната маса, го намалува стресот и го зголемува нивото на добар сон.

Многумина од вас немаат време да одат фитнес центри, но вие можете да вежбате и дома. Инспирирана од ноќниот живот во Мајами, Vixen ни помага вежбањето да ни биде поинтересно. Истовремено и ќе танцувате и ќе вежбате. Вакви тренинзи имат Бијонсе, Џенифер Лопез и Џенет Џексон. Тие танцуваат и губат калории. Погледнете го видео прилогот и почнете со вежбање.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Следи нè на Фејсбук close[x]
Или почекај 180 секунди