Ве боли глава после секс

Ако ве боли глава после секс ова треба да го знаете.

headache

Секунди после оргазам, лежите и чувствувате ужасна главоболка? Не сте едиствени. Наместо да уживате после сексот, вие со часови барате апче за глава, како би го решиле тој проблем. Ни малку не е пријатно!

Експертите се уште незнаат точно зошто тоа се случува, но претпоставка е дека од хормоните.

Она секако што би било добро, е да ја спречите главоболката и да немате никогаш после секс. Некои совети се да пиете што е можно повеќе течности пред секс.

секс

Експертите исто така советуваат, да пробате да се опуштите, пред и за време на сексот што е можно повеќе. Но да немате страв дека после сексот пак ќе ве боли глава, експертите препорачуваат еден час пред сексуалниот однос да испиете еден аналгетик . Можеби ова и не е најдобро решение, но барем ќе уживате во сексот без да се плашите дека после ќе ве боли глава.

Сподели го ова преку:
  • 49
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk