Три работи кои потајно ги сака од вас

Одамна сфативме дека кога сексот е во прашање, убавината и згодното тело немаат пресудна улога. Постојат жени кои успеваат да ги отргнат мажите и од фудбал, дури и кога има Лига на Шампиони. Се прашувате како?

Ќе ви откриеме како да станете совршена љубовница, бидејќи некои работи едноставно вашиот партнер неможе да ви ги каже.

Притисокот кој го имаат жените да бидат совршени, да ослабнат, да вежбаат, да ги поправат сите несовршености… Ги уништува. А ништо од тоа не е важно кога станува збор за сексот. За да го задоволите партнерот постојат и други работи, а еве кои се тие:

1. Бидете заводничка
Тоа не значи, кога ќе влезе од врата, вие да скокнете на него, но ако гледате филм фатете ја неговата рака и ставете ја на вашите гради. Тоа ќе биде полн погодок. Така ќе му покажете дека го посакувате, а тој сигурно нема да ве одбие.

2. Облечи го „тоа“
Мажите ги полудува „тоа“ парче облека. Средете се само за него, од време на време, облечете го „тоа“ парче облека и покажете му дека сакате да го освоите како некогаш. Тоа ќе биде добро за неговата машкост.

3. Кажете му што сакате
Еден парадокс е, што повеќе навлегувате во врската, сè потешко ви е да разговарате за сексот. Зошто?
Бидејќи не сакате да ги повредите неговите чувства. За да не се чуствува несигурно, започнете го разговорот со тоа што ви се допаѓа за време на сексот. А потоа предложете му што би можел уште да направи. Сите сакаме да го извлечеме максимумот од сексот, нели? Зашто да бегаме од тоа?

Сподели го ова преку:
  • 6
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk