Убавината на Мјанмар ќе ве остави без здив

Фотографот Адриан Лоу кој ни го прикажува Мјанмар, имал можност да посети многу убави градови и држави како Виетнам, Барселона, Камбоџа, Мозамбик, Шри Ланка, Турција, Сан Франциско, Занзибар и уште многу други прекрасни места во светот.


Ресторан во Мјанмар

Во Мјанмар патувал во Ноември 2014 година, а оваа посета траела два месеци што резултирала со прекрасни фотографии. „Туризмот во Мјанмар трпи многу поради политичката ситуација. Што се однесува до самото патување, тоа беше моето најдраго до сега“, вели Лоу.

Мјанмар или Бурма инаку се нарекува „Златната Земја“ или „Најфотогеничната земја на светот“, исто така, оваа држава е инспирација и на многу други познати фотографи ширум светот.

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk