Убавата манекенка го носи најпопуларниот капут оваа сезона

Роузи Хантингтон Вители во Њујорк, го носеше најпознатиот капут оваа сезона.

стил

Познатата манекенка и актерка Роузи, се надмина себеси и излезе од својата сигурна зона. Често ја гледавме во неутрални бои, но овој пат изненади со својот стајлинг.

30, годишната манекенка, реши да одмори од своите обврски во Њујорк, каде што моментално се одржува еднонеделна модна ревија. Со својот моден избор, докажа дека моделот на леопард никогаш не излегува од мода.

стил

Се чини дека бременоста, позитивно влијаела на неа, па таа изгледа одлично. Додека го напушташе хотелот, ја забележаа со своето утринско кафе и наместо обичен капут, таа го носеше најпознатиот капут оваа сезона ‘teddy’ од модната куќа Burberry. Овој капут, моментално е голем хит на модната сцена и блогерките низ светот.

стил

Сподели го ова преку:
  • 22
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk