Тренди маникир за Есен 2017

Најдобрите артисти за маникир и овој пат беа забележани во Њујорк. Тие на модната недела во Њујорк, докажаа дека уметноста во боењето на ноктите оди на повисоко ниво.

На модната недела можеше да се забалежат нокти со пастелни бои, со принтови и интересни комбинации на бои кои одлично им прилегаа на манекенките на пистите. Оваа уметност не можете, а да не ја забележите на модната недела. Овие најнови нијанси и графики сигурно ќе сакате и вие да ги носите оваа есен.

 

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!