Timberland и North Face со нова зимска колекција

Timberland и North Face ги здружија силите и заедно направија, прекрасна зимска колекција.

колекција

Зимата дојде, студените денови се тука секогаш во зима помислуваме на најдобрите брендови Timberland и North Face. Овие два бренда, ги здружија силите и направија прекрасна колекција на зимска облека и обувки за 2017/18  година. Освен што ќе ве штитат од студот, оваа колекција изгледа исто така прекрасно. Timberland и North Face чизмите го имаат препознатливиот дизајн на Timberland, но брендот North Face беше задолжен за уште по шик чизми.

колекција

Овие чизми обезбедуваат дополнителна изолација и контрастот што дефинитивно привлекува внимание. Ако сакате да сте уникатни и посебни, овие чизми се дефинитивно вашиот избор оваа зима. Но, исто така освен чизми овие два бренда заедно направија и зимска јакна, која со чизмите е совршена комбинација.

колекција

Nuptse Puffer е позната јакна од брендот North Face,  а овој пат Timberland  беше задолжен за горниот дел на јакната. Горниот дел на јакната е направена со квалитетна кожа, која е заштитен знак на Timberland.

колекција

Се разбира, овие модни парчиња не се очекува да бидат евтини. Чизмите чинат 220 долари или 11.400 денари , а додека пак јакната е 350 долари или 18.000 денари. Но вреди некогаш да се почастиме со нешто убаво нели?

колекција

колекција

колекција

Сподели го ова преку:
  • 12
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!