Совршена колекција на Масимо Дути

Масимо Дути, со нова совршена женска колекција.

масимо

Масимо Дути многу ретко разочарува. Овој бренд, станува се почест избор за купувачите, кои сакаат квалитетно и безвременско парче што ќе биде хит барем неколку сезони.  Во креирање на бизнис гардероба или тековна облека за деловна забава е речиси незамислив, овој бренд, секогаш кога ни треба таков тип на облека, сигурно прво помислуваме на него.

Новата зимска колекција е совршена, а кампањата е снимена во Рим. Сивите, кафеави и црни тонови се комбинирани со бели, беж и розови нијанси  и овие парчиња можат да се комбинираат во секојдневни прилики.

Во продолжение погледнете ја новата колекција и оценете дали сме биле во право:

масимо

масимо

масимо

масимо

масимо

масимо

Сподели го ова преку:
  • 6
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!