Ова е најпосакуваниот џемпер за есен и зима

Веќе полека длабоко навлегуваме во есента, па ако се уште не сте купиле потопла облека, тогаш наш совет е овој џемпер.

Она што не радува е што многу брендови, оваа есен имаат доста интересни модели на џемпери. Сепак, еден модел беше особено нагласен. Тоа е сив плетен џемпер, поточно ракавите им се во различни облици и материјалите се различни, но овој џемпер е прв на листата што мора секоја девојка да го има оваа сезона.

Ова е во полза на фактот дека, според странските медиуми, зборот сив џемпер во последните неколку недели е најбараниот збор на Pinterest. Покрај тоа, неговата популарност е сведок на бројни модни инсајдери, кои скоро сите објавија слика со сив џемпер на своите социјални профили.

Овие џемпери се лесно достапни, ги имате во луксузни и скапи брендови, но можете да ги најдете и во high-street продавниците, по навистина пристојна цена. Сивата боја е одлична за комбинации, така да многу лесно ќе го комбинирате овој џемпер, со другите парчиња облека.

Можете да го носите вашиот омилен сив џемпер во бизнис и секојдневни комбинации, со фармерки, различни панталони или средни здолништа и секогаш да бидете во тренд со чекор во модата.

Сподели го ова преку:
  • 2
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!