Најубавиот вечерен фустан

Се ближат новогодишните празници, па ние го одбравме најубавиот party фустан.

Ready for a very special night ✨🍷

A post shared by Adenorah (@adenorah) on

Кога мислиме на вечерни фустани, сигурнo прво ви паѓа на памет долги тоалети со светки. Но, ние избравме сензационален фустан, со отворен грб. Овој фустан е од брендот Reformation, кој моментално е број еден бренд кај светските трендсетерки.

Reformation е еден од светските брендови, кој сака кул девојки од Лос Анџелес. Девојки кои ја сакаат и разбираат модата. Креаторка на брендот е поранешната манекенка, Yael Aflalo која одлично си ја работи својата работа.

фустан

Фустанот го носи името, Rome има елегантен пад и убаво го оцртува вашето тело. Но, она што го прави овој фустан посебен е голиот грб. овој фустан има уште две варијанти, едниот е црн, а другиот е со цветен принт.

фустан

фустан

Брендот Reformation, овој фустан го категоризирале како фустан за свадба, ама нас ни паднаа на памет новогодишните прослави.

Сподели го ова преку:
  • 1
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk