Чизми кои ќе ги носиме оваа зима

Доаѓаат студените денови, сигурно жените веќе размислуваат какви чизми ќе носат оваа зима. По тој повод ви ги преставуваме најубавите чизми за оваа сезона, со кој ќе изгледате убаво и шик.

Полиците по продавниците веќе нудат спектар на чизми, во разни бои, форми и модели. Сигурно веќе купивте чизми до глуждот, кој во моментов се најактуелни, но ви требаат убави чизми за зима. Погледнете ги најубавите модели за ова зима, кој зимските денови ќе ви ги направат поубави.

Трендови кои ќе бидат застапни оваа година се:

Плишани чизми:

плишани чизми

Овие модели ќе бидат вистински хит оваа година. Тие имаат моќ да го трансформираат вашиот стајлинг, одберете високи чизми над колената и бидете секси.

Металик чизми:

металик

Металик чизмите може и не се најдобар избор, бидејќи ќе бидат актуелни само неколку сезони. Но ако сакате да сте во тренд оваа зима тогаш мора да ги имате.

Згужвани чизми:

згужвани

Заборавениот тренд на згужвани чизми повторно се враќа во мода. Овие чизми се идеални ако носите skinny фармерки, ќе изгледате совршено.

Лаковани чизми:

лаковани

Лакованите чизми се хит оваа сезона, ако мислите дека изгледаат ефтино издание од филмовите на Julije Roberts , мора многу да внимавате како ги комбинирате.

Чизми со јаки бои:

силни бои

До сега тренд за зима беа неутрални бои, но оваа година тренд се чизми во розева, црвена и виолетова боја.

 

Во продолжение погледнете дел од чизмите кои освен горенаведените мора да ги имате оваа зима:

 

чизми

чизми

чизми

чизми

 

чизми

чизми

чизми

Сподели го ова преку:
  • 20
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!