Тренди маникир за Есен 2017

Најдобрите артисти за маникир и овој пат беа забележани во Њујорк. Тие на модната недела во Њујорк, докажаа дека уметноста во боењето на ноктите оди на повисоко ниво.

На модната недела можеше да се забалежат нокти со пастелни бои, со принтови и интересни комбинации на бои кои одлично им прилегаа на манекенките на пистите. Оваа уметност не можете, а да не ја забележите на модната недела. Овие најнови нијанси и графики сигурно ќе сакате и вие да ги носите оваа есен.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Следи нè на Фејсбук close[x]
Или почекај 180 секунди