Подгответе се за полетување со Карл Легерфелд и Шанел!

Колку интересна и совршена модна ревија имаше Шанел на модната недела во Париз што ги воодушеви модните критичари. Темата на модната ревија беше брилијатна авионска писта на која прошетаа најпознатите манекенки во светот.

Погледнете ја пролет/лето колекцијата на Шанел за 2016 година и сами заклучeте дали е добар овој концепт на модна ревија.

Веселиот контраст на облека го направи хаотичен воздушниот сообрачај. Унифирмираните манекенки ги поздравуваа гостите и носеа интересни сребрени пластични сандали.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Следи нè на Фејсбук close[x]
Или почекај 180 секунди