Зошто жените изневеруваат

Топ 5 причини, зашто жените изневеруваат.

изневерување

Креветот треба да биде резервиран само за задоволство. За жал, за многу жени, нивната спална соба и кревет често станува синоним за кошмари и незадоволство.  Според истражувањето спроведено од интернет страната Викторија Милан, каде се истражувани 4000 парови, 68% од жените одговориле дека го изневериле својот парнер, дека не биле задоволни од сексуалниот однос. Но, исто така и кажале кои 5 работи ги прават мажите во кревет што нив ги нервира:

изневерување

. Кога не сте џентламен во кревет. Малите нешта како што е “кражбата” на ќебето, не отстранувајќи го чорапот за време на сексуалниот однос, одговарајќи на телефонот за време на интимни моменти дефинитивно е нешто што многу ги нервира жените. Ако навистина се грижите за неа, тогаш и однесувајте се така!

.Само мисли за себе. Жените мразат мажи, кои се фокусирани само на свое задоволство. Ако таа се обиде да ги задоволи сите ваши фантазии, да биде фер и да ја вратиш “услугата”. Замоли ја да ја отпушти.

.Валкани разговори. Понекогаш е навистина убаво да имате интересна предигра со валкани разговори. Но, се си има своја граница. Но, мажите некогаш претеруваат без да се свесни за тоа, а жените им пречи бидејќи сметаат дека повеќе уживате во порно филмови што неодамна ги гледавте од она што се случува помеѓу вас двајца.

.Вие не сте ниту креативни ниту спонтани. Факт е, со текот на времето, порано или подоцна, дека сè е здодевно. Затоа, бидете креативни, изненадете ја вашата партнерка. Вие не мора секогаш да водите љубов на исто место и во исто време. Со малку напор сексуалниот живот на вашата партнерка може да биде многу поинтересен и динамичен.

.Последна грешка, немате предигра. Не го правете тоа. Научно е потврдено дека на жените им треба повеќе време да бидат подготвени за секс и да постигнат оргазам!

Последно нешто што открило ова истражување е дека жените, повеќе ќе сакаат да експериментираат со љубовникот, отколку со вас ако веќе решат да ве изневерат.

Сигурд Ведал, извршен директор на Викторија Милана изјавил дека денес жените се послободни, сакаат сексуални авантури и важно им е да е задоволено нивното либидо!

Сподели го ова преку:
  • 10
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk