Тетоважи за вљубените #1

Кога вистински сме заљубени и сакаме некого, тогаш без таа личност се чувствуваме непотполни. Сакаме да направиме сè што ќе не поврзе со нашиот партнер и ќе ја зголеми нашата блискост на некое поголемо и симболично ниво.

Многу заљубени парови во светот од таа причина се одлучуваат на „заеднички“ тетоважи во два дела кои само во комбинација на другиот дел го добиваат своето потполно значење. Погледнете ги овие неколку „слатки“ примери на тетоважи за вљубените парови кои навистина многу се сакаат.

 

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!