Како да го спасите вашиот брак за 5 минути

Неколку совети како да го спасите бракот за 5 минути.

Познатата, Белинда Вилијамс, психијатар од Австрија, е жена која ги советува паровите кога имаа љубовни проблеми и се обидува да им ги реши. Но,исто така открива трикови, како да го спасите бракот за само 5 минути. Тврди дека големите работи што ви се случуваат во бракот се интересни, но бракот го прават многу мали ситници, а еве дел од нив:

љубов

Прво : Држете се за раце додека не заспиете.

Второ: Посакајте си Добра ноќ и Добро Утро.

Трето: Гушкајте се често, кога ќе поминете еден покрај друг или можеби додека готви некој од вас.

Четврто: Кажувајте си често еден на друг Те сакам!

Петто: Направете и бар еднаш неделно на вашата сакана личност вечера или нејзиниот\ неговиот омилен пијалок.

Мали слатки тајни, можеби за вас не значајни, но може да ви го спасат бракот ако ви е во криза.

Сподели го ова преку:
  • 8
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk