Волшебно кафе со кое слабеете и добивате енергија

Ова е омиленото кафе на Дејвид Бекам и Ед Ширан, а тие тврдат дека со ова кафе губат килограми и добиваат енергија.

Тајната е во тоа што, во шолја црно кафе додавате путер и посебно масло. Овој напиток помага во експресно симнување на килограмите, го подобрува ментално здравје и дава енергија.

Пијалокот го измислил Американецот, Дејвис Аспреј, 43 годишен претприемач. На оваа му текнало додека го пиел својот чај со путер и јајца. Но, решил да смени нешто, пробал тоа да го пие со кафе и сфатил дека губи килограми. Аспреј тврди дека кафето го подобрува метаболизмот, а додека маслото ги топи мастите. Ова кафе е доста популарно во САД, така што, веќе го има и во кафулињата.

Како се приготвува:
Потребни ви се 2 до 3 лажици путер без сол, кој содржи Омега 3 масни киселини и две лажици масло кое е богато со триглицериди, како што е кокосовото масло. Тој напоменува да користите вистинско кафе од зрна, а не кафе како инстант прашок кое содржи антиоксиданси.

Сите состојки ставете ги во блендер, бидејќи така најубаво ќе се соединат. Аспреј тврди дека ова кафе ќе ви стане омилено.

Сподели го ова преку:
  • 14
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!