Совршен пијалок за детоксикација на телото

Совршен пијалок за детоксикација на телото пред летото.

Моќен, освежителен и екстремно едноставен пијалок за детоксикација на телото. Овој пијалок го храни телото на секој начин, го лади и дава енергија, и сето ова е многу вкусно!

Состојки кои ви се потребни:

2-3 парчиња лубеница

1 свежa краставица, исеченa на коцки (со или без кора)

1 dl исцеден лимон

неколку листови нане

лед по ваша желба

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте ги.

пијалок лубеница

Дали знаете?

Лубеница се состои од 92% вода и 8% хранливи материи. Има голема количина на натриум и калиум што ги чисти бубрезите и црниот дроб, содржи многу влакна и има диуретичен ефект врз телото.

Сподели го ова преку:
  • 11
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!