Смути со цимет за појадок

Смути со цимет е одличен пијалок  во кој ќе се заљубите уште од првата голтка. Освен тоа, има извонреден вкус, ниско калоричен е и многу е хранлив.

Ова светло-кремасто смути многу ќе ве потсетува на вкусот на Хорчата. Ако сакате да е уште покремасто, додадете ниско-калоричен јогурт или грчки јогурт. Внимавајте на бананата да биде зрела за да добиете убав и благ вкус.

Смути со цимет за појадок

Оваа смути е одличен пијалок за почетокот на денот и ќе ви даде многу енергија. Ако сакате да го направите како протеински шејк, додадете протеини во прав.

Состојки кои ви се потребни за една чаша смути:

 • Половина банана
 • 120ml млеко
 • 120 ml ладна вода
 • Една лажичка ванила
 • Една лажичка цимет
 • 21 gr овесни снегулки
 • 236 ml ниско калоричен јогурт (грчки јогурт)

Сите овие состојки ставете ги во блендер и мешајте додека не добиете Смути. За подготовка на овој пијалок ќе ви бидат потребни 3 минути, а содржи 225 калории.

Сподели го ова преку:
 • 15
 •  
 •  
 •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk