Смути од Манго, Праска и Јагода

Колку добро би било да се освежите со идеално смути од праска, јагода и манго. Овој пијалок е совршен, со него може да го започнете денот и има совршена комбинација од слатки овошни вкусови!

Има нешто посебно во оваа комбинација на овошје, едноставно многу добро одат заедно, секој вкус совршено го комплиментира другиот и овој пијалок долго се памети.

Смути од Манго, Праска, Јагода

 

Смути од Манго, Праска, Јагода

Смути од Манго, Праска, Јагода

Смути од Манго, Праска, Јагода

Смути од Манго, Праска, Јагода

Секое семејство го сака овој пијалок и е нешто што ќе го правите повторно и повторно. Можете и да додадете грчки јогурт и бадемово млеко за да го направите погуст и кремаст. Но и само овошната комбинација е одлична. Пробајте ги и двете варијанти и сами одлучете, веројатно ќе ги сакате и двата вкуса.

Потребни состојки:

  • Половина чаша замрзнати, излупени парчиња од манго
  • Половина чаша замрзнати јагоди
  • Една чаша свежи праски
  • Една банана
  • Две чаши сок од ананас

Инструкции

Додадете ги сите состојки во блендер и мешајте додека состојките не се изедначат. Послужете веднаш!

Сподели го ова преку:
  • 2
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!