Сладолед и Пиво

Сладолед и пиво, необична и интересна комбинација е овој вид на пијалок. Ако никогаш до сега не сте пробале направете го тоа и верувајте нема да згрешите.

Многу од вас сигурно помислуваат дека едното со другото воопшто не одговара, но доколку сте барем малку авантуристички расположени тогаш забавувајте се. Се разбира дека можете да направите и многу други комбинации можностите се бескрајни и не грижете се сладоледот и пивото се надополнуваат.

Сладолед и Пиво

Сладолед и Пиво

Сладолед и Пиво

Сладолед и Пиво

Сладолед и Пиво

Сладолед и Пиво

Сладолед и Пиво

Сладолед и Пиво

Потребни состојки:

  • Темно пиво
  • Сладолед (страчатела, ванила и чоколадо)

Подготовка:

Во висока чаша за пиво, ставете сладолед од страчатела, ванила и чоколадо, потоа полека наполнете ја чашата со темно пиво до врвот. Ќе ви изгледа како пивото да претекува. Уживајте!

Сподели го ова преку:
  • 6
  •  
  •  
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk