Пудинг и ориз

Вкусен десерт за ова тмурно време, со пудинг и ориз.

Кога последен пат сте направиле вкусен десерт? Сега е идеален период од годината само за тоа. Слатките десерти се секогаш добредојдени.

Ако не ви се подготвува некоја сложена торта, да ја чекате со часови тогаш ние имаме идеален рецепт за вас. Овој вкусен десерт го најдовме од Feel Your Meal, а го спрема Марта.

Се што ви треба е пудинг, ориз, овошје и какао, звучи одлично нели? Се што треба да го сварите оризот со шеќер, потоа го подготвувате пудингот, крајниот резултат е одличен.

Како се подготвува погледнете го видеото:

Сподели го ова преку:
  • 23
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!