Компир со Коприва – Совршено и едноставно јадење за посен ручек

Од „Кујната на Баба“, ви претставуваме: Совршено и едноставно јадење за посен ручек – Компир со Коприва кое ќе ве натера да си ги изедете и прстите.

Рецепт за „Компир со Коприва“ - Едноставно јадење за посен ручек

За ова јадење потребно е:

 • Од 1 до 2 килограми компир
 • 200 грама млада коприва
 • Еден морков
 • Едно чешне млад црн лук
 • Едно чешне млад бел лук
 • Сол и Бибер
 • Две лажици пченкарно брашно
 • Масло за јадење
 • Малку црвен пипер
Сподели го ова преку:
 • 7
 • 1
 •  
 •  
грешка: Содржината е заклучена!