Џин – тоник кафе

Со овој пијалок сигурно ќе имате убаво утро.

Комбинација на два одлични напитока, џин – тоник и кафе и двојно уживање на алкохол и доза кофеин. Овој напиток е на браќата Оливие и Емил Вард. Овие браќа, знаат многу добро да мешат вкусови со алкохол и сето тоа да е превкусно, тие едноставно се во ова најдобри. Ги имаат најдобрите рецепти за коктели. 

џин тоник кафе

Рецепт за коктелот:

. 35 ml Џин

. 10 ml оладено кафе 

. 1 кора лимон

Прво ставете коцки мраз, потоа додадете го џин – тоникот, на крај додадете го кафето. На крај одозгора ставете ја кората лимон. Лимонот ќе му даде малку кисел и овошен вкус на коктелот. 

џин тоник кафе

Сподели го ова преку:
  • 10
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!