Во новата FIFA 18 World Cup ги нема Хрвтска и Србија

Во новата верзија на FIFA 18 World Cup ги нема балканските репрезентации како Србија и Хрватска.

Според последните гласини, во новата FIFA 18 World Cup, ќе неможете да играте дури со 12 репрезентации кои се пласираа оваа година на Светското првенство во фудбал. Така да ќе немате можност да играте со балканските фудбалери Модриќ или Матиќ.. Сето ова е поради договорите со државите и правата на играчите.

fifa

Така да во новата Фифа, ќе неможете да играте со Хрватска и Србија, како што напоменавме, но ќе немате ни право да играте со : Нигерија, Сенегал, Тунис, Мароко, Костарика, Панама, Јапонија, Иран, Јужна Кореја и Перу. Така да според ова ќе неможете да играте, вистински турнир на вашите компјутери и конзоли за игри, вклучувајќи го и првиот натпревар меѓу Хрватска и Нигерија.

Во предходната Фифа 2014 беше додадена бесплатна верзија, ажурирана со Ultimate Team: World Cup, каде што ги имаше сите 32 репрезентации.

Одговорот од EA Sportsa се уште нема.

Сподели го ова преку:
  • 9
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk