UFC 3 – ново издание од EA Sport

Во последно време слободната борба, е еден најпознатите глобални спортови во светот.

игра

Овој спорт има голем број на обожаватели кои со неверојатна енергија, го пратат секој потег на нивните омилени борачи. Поради тоа, не е и изнедување што EA Sports наското ќе има нова игра, под наслов UFC. Така да фановите на овие „гладијаторската” борби, конечно ќе уживаат. Овој пат, во главната улога, е кој ако не познатиот Конор Мекгрегор, кој во моментов е најголема ѕвезда на UFC организација.

игра 1

Со оваа игра ќе можете да играте и да станете „G.O.A.T. Career Mode”, со што ќе го пратите Мекгрегор. EA Sports тврдат дека, новото издание ќе биде нешто што до сега играчите немале шанса да искусат. Како ќе изгледа играта може да погледнете подолу во трајлерот. За да ја купите оваа игра ќе морате да чекате до 2 февруари 2018 кога играта ќе почне да се продава.

Сподели го ова преку:
  • 35
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk