Србија во солзи за Срѓан Жика Тодоровиќ

Србија во солзи за познатиот актер Срѓан Жика Тодоровиќ, после смртта на син му.

жика

Веста за смртта на синот (3) на познатиот српски актер Срѓан Жика Тодоровиќ го потресе целиот регион. Никој не можеше да верува дека може да се случи нешто толку трагично.

Пријателите и колегите на Жика , беа во неверување, дури и неговата долгогодишена пријателка, познатата актерка Даница, заврши во болница кога слушна за оваа тажна вест.

По сето ова што се случи, многу луѓе се уште се загрижени за Жика, бидејќи тој повеќе не е истиот. Близок пријател на познатиот актер откри дека Жика со денови само ќути, не зборува, не јаде или пие ништо. Само молчи и гледа во прозорецотот. Многу е пропаднат, тој дури е непрепознатлив. Доктори, секојдневно доаѓаат кај него дома,но тој не ги слуша нивните совети.

жика

Оваа вест ги потресе многу неговите фанови, бидејќи Жика, е актер кој многу го сакаат во Србија и во регионот.

Сподели го ова преку:
  • 14
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk