Секој хороскопски знак опишан само со еден позитивен збор

Секој хороскопски знак има по една позитивна особина астро порталот Mystic Medusa ги опиша сите со еден збор.

хороскоп

Велат дека овенот е тврдоглав, близнаците дволични, вагите неодлучни, а девиците премногу дека се педантни и така натаму. Но неможеме да ги гледаме само негативните страни. Астро порталот Mystic Medusa, направи листа на сите знакови и ги опишува сите знаци со по еден позитивен збор.

Дали погодиле проценете сами.

Овен – храброст

Бик – издржливост

Близнаци – интелект

Рак – интуиција

Лав – гламур

Девица – елоквентност

Вага – сталожен

Шкорпија – харизма

Стрелец – искреност

Јарец – успех

Водолија – гениј

Риба – магија

хороскоп

 
Сподели го ова преку:
  • 30
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk