Првата селфи камера која лета

Hover Camera е првиот селфи апарат кој лета.

Ова беспилотно летало е апсолутен хит, благодарение на неверојатениот квалитет на изработка, одличната камера и леснотија на користење. Дроновите се денес толку популарни, што постојано луѓето бараат нови идеи за да се издвојува од останатите, токму таква е првата селфи камера – дрон.

Hover Camera има 13MP камера, која постојано ве следи,  благодарение на софтверот за препознавање на лицето и телото таа секогаш ќе биде позади вас каде и на одите.

Уредот доаѓа со две батрии, кои се трошат на 10 минути летање.  Камерата на уредот е дизајнирана да снима 4K видеа и 13MP фотографии, а може да снима и 360 степени панорамско видео. Летачката камера можете да ја  позиционирате на едно место или може да ве следи секаде.

селфи камера

Производителите тврдат дека беспилотното летало може да лета до 17 Mph и може да се искачи до 16ft заедно со опсег до 66ft. Уредот може да биде контролиран од апликација која е достапна и за Андроид, и за iOS.

Овој уред тежи само 242 грама и е со цена од 599 американски долари.

Сподели го ова преку:
  • 15
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!