Од чиста мира, нокаутираше тројца играчи

Од чиста мира, нокаутираше тројца играчи, од спротивната екипа

Навистина несекојдневна ситуација, се случувало да има нетрпение во спортот, но во овој натпревар, нетрпеливоста беше на завидно ниво. Клубот Atletico San Jorge, губеше 5:0 од тимот Julio de Berabevu, како се ближеше крајот на натпреварот, играчите на Julio, стануваа се повеќе не трпеливи

Додека судијата делеше црвен картон на играч на Julio, позади него се случуваше вистинска драма. Играчот Мартин Коста, тотално полудале и направи невиден инцидент.

Прво му удри шамар на играчот што лежеше на теренот, а потоа нокаутираше уште двајца други играчи.

Клубовите се уште не се огласија по овој инцидент, но сигурно Мартин го очекува солена казна.

Сподели го ова преку:
  • 10
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!