Најчудно потрешени милиони на познатите личности

Овие познати личности имаат милиони за уште 20 животи и можат да прават што сакаат со парите. Некој од нив ги трошат за многу чудни работи, кои чинат цело богаство.

Шекил О'Нил

1.Шекил О’Нил купил три автомобили од марката Бентли во кои не можел да влезе. Тој сакал да ја задоволи неговата страст кон овој тип на автомобили, па затоа нарачал три модели без да ги знае димензиите на автомобилот.

николас кејџ

2.Николас Кејџ е голем обожавател на стрипови, па платил неверојатни 1,6 милиони долари за својата колекција. Не е познато колку стрипови имало во колекцијата, но експертите велат дека таа е една од најголемите во светот.

мајк тајсон

3.Мајк Тајсон потроши 2,2 милиони долари на златна када. Се чини дека овој човек многу се грижи за својата хигиена.

тајрис гибсон

4.Тајрис Гибсон купил остров за својата ќерка. Ова е можеби најдобриот роденденски подарок кој некогаш бил подарен.

џони деп

5.Џони Деп е голем обожавател на античко оружје, па тој дал неверојатни 5 милиони долари за стар топ.

ким бесинџер

6.Ким Бесинџер потрошила огромна сума пари за да купи цел град. Таа дала 20 милиони долари и сакала од тој град да направи филмски фестивал и да биде туристичка атракција. За жал, тоа никогаш не и успеало..

бил гејст

7.Бил Гејтс е огромен љубител на уметноста, па сакал да има нешто што го немаат другите, па го купил бележникот на Леонардо да Винчи за 30,8 милиони долари.

доналд трамс

8.Доналд Трамп е човек кој сака да ужива во луксуз. Затоа купил позлатен авион за 100 милиони долари.

Сподели го ова преку:
  • 3
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk