Мајка ги напуштила своите 9 деца, за млад дечко кој го запознала на Facebook

Мајка ги напуштила своите 9 деца, за млад дечко што го запознала на Facebook, а приказната ја раскажува нејзиниот сопруг што за малку ќе добиел срцев удар.

африканец

Heidi Hepworth (44 години), го напуштила својот сопруг Andy (44 години), за 30 годишниот африканец од Гамбија која го запознала од кога почнала да се допишува со непознати на Facebook. Andy верува дека жена му вака постапила, бидејќи и бил испран мозокот.

Отако се истетовирала, си го сменила својот изглед, пред месец дена заминала во Гамбија, ги оставила своите 9 деца и започнала нов живот со Mamadoua, нејизниот нов дечко.

африканец

„Мојата сопруга стана неподнослива личност, преку ноќ се смени, таа беше грижлива мајка полна со љубов. Реши да започне авантура, за која сигурно ќе се кае“ изјавил нејзниот сопруг за светските медиуми.

Парот има шест заеднички деца и три од предходниот брак на Andy, но Heidi ги сакала и ги гледала како свои. Сите деца сега живеат со својот татко, откако мајката реши да започне нов живот.

африканец

Heidi за медумите изјавила дека нејзниот партнер не е со неа поради британски документи, туку од љубов. „Нашиот брак не беше совршен со Andy, сега најдов маж што ме прави среќна, што зарем не смее жената да најде нова љубов“ се правдала Heidi.

Andy и неговата сопруга биле заедно 18 години, а во брак 5 години. Тој знаел дека нивниот брак завршил, кога неговата сопруга почнала да додава африканци на нејзиниот Facebook профил.

„Постојано беше нашминкана, дотерана, носеше фустани кои во живот не ги носела, цело време излегуваше со пријателките и постојано беше на телефон. Мајка која ги сака своите деца никогаш не би оставила и би заминала во Африка.“ вели Andy.

африканец

Heidi, пак вели дека среќата ја пронашла со Mamadoua и дека што ако е одвоена од своите деца 3000 километри, секојдневно се слушала со нив на друштвените мрежи.

Сподели го ова преку:
  • 63
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk