Конор Мекгрегор го откри своето виски

 Конор Мекгрегор, го откри своето ирско виски

Конор Мекгрегор, започнува нов бизнис, со жестоки пијалоци, жестоки како што е тој во рингот. Во соработка со Davidom Elderom, го основаше вискито, “Proper No. Twelve”, ирско виски кое се очекува да биде еден од најдобрите виски на светот.

виски

Заедно пробале повеќе од 100 машавини, за да се одлучат за најдобриот вкус, кој ќе се памети. Самото шише е посветено на неговото растење и детство во неговиот роден крај,  Крамлин, Даблин. Вискито го опишуваат како сложен, но лесно пивлив пијалок со вкус на ванила, мед и дабово дрво.

Ова виски е само дел од низата виски, кои ги има ова компанија со познатите личности. Оваа компанија има виски направено и за Џорџ Клуни – “Casamigos tequilom”, Рајан Рејнолдс – “Aviator Ginom”  и Металика – “Blackened whiskeyem”.

виски

Мекгрегор ќе донира 5 долари од секое продадено шише, за добротворни цели на локални организации. Цената на пијалокот ќе биде 25 долари, а продажбата ќе започне на крајот од месецов.

Сподели го ова преку:
  • 12
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!