Кои се лошите навики на хороскопските знаци?

Дали знаевте дека астрологијата ни дава индикатори за да ги препознаеме нашите лоши навики?

Знаејќи ги, можеме да ги подобриме нашите карактери. Ви ги преставуваме лошите навики на 12 хороскопски знаци. А ваше е да прочитате и да видите дали астрологијата е во право.

ОВЕН:

Арогантен – Овенот делува како да не се грижи за чувствата на другите луѓе, исто така мисли дека знае сè.

Тврдоглав- Сигурно знаете за што збориме, а овенот тешко се бори со оваа лоша навика.

Импулсивен – и нетрпелив.

Недисциплиниран – а и не и добро организиран.

Склон е на конфликти – и секогаш подготвени за расправија.

БИК

Тврдоглав – Рогови се рогови, иако Бикот всушност е полн со почит.

Си гледаат прво за себе- и се во состојба да ги игнорираат другите емоции.

Мрзливи – кога не е мотивиран, нема да мрдне со прст.

Материјалист – најмногу поради тоа што неговата иднина е најважна.

Посесивен – можеме да кажеме дека ова е најлошата навика на Биковите тие се љубоморни.

БЛИЗНАЦИ

Недоследни- тешко им е да бидат посветени на една работа подолго време.

Површни- близнаците навистина не обрнуваат внимание на детали.

Неспособни се да донесат одлука- тие постојано се во дилема.

Не се друштвени- многу брзо им станува досадно.

Загрижени -и тоа постојано се грижат за нешто.

РАК

Чудни- Ракови се склони кон промени во расположението.

Песимисти- веднаш се откажуваат ако не успеат од прва.

Премногу се емотивни-и сами си измислуваат препреки.

Цело време се соменваат и тешко им веруваат на луѓето.

Тешко им е да почнат некоја нова работа.

ЛАВ

Тврдоглави- му треба многу убедување.

Егоисти- егото е поголемо од нив и често поради тоа немаат успех.

Посесивни- и склони на љубомора.

Доминантни- бидејќи е лав нели.

Нестрпливи- сака сега и сега!

Арогантни- бидејќи кралевите се однесуваат така.

хороскоп

ДЕВИЦА

Премногу критична- затоа што си има зацртано во главата како треба.

Ситничар- понекогаш се губи во детали.

Перфекционист- се мора да е совршено.

Груб- незнаат како да ги разубават нештата.

Конзервативен- ништо од модерни времиња.

Склони код осуда- зашто, бидејќи за нив ништо не е совршено.

ВАГА

Површни- толку се воодушевуваат од нечиј физчки изглед, што внатрешна убавина не им е важна.

Нечуствителни- понекогаш се прават љубезни само да не ги повредат другите.

Несигурни- цело време го менуваат мислењето, така да не им верувајте на ветувањата.

Мрзливи- се разбира како сите воздушни знаци.

Неодлучни- најтешко во животот им е да донесат одлука.

ШКОРПИЈА

Љубоморени – дури и посесивени.

Мистериозни- едноставно не им верува на луѓето.

Лесно се навредува- многу лесно можете да ја погодите со негативни коментари.

Манипулатори- сакаат да доминираат.

СТРЕЛЕЦ

Се што ќе му кажете зема здраво за готово.

Без такт- да бидете искрен не е лоша особина, но често ги повредуваат луѓето.

Импулсивен- премногу ги форсира некои работи.

Недоследен- тешко му е да се држи до ветувањата.

Премногу сигурен- затоа што мисли дека е совршен!

ЈАРЕЦ

Песимист- не сакаат да се борат во животот.

Тврдоглави- јарците тешко ги менуваат своите ставови.

Страмежлив- можат само да се опуштат во едно друштво.

ВОДОЛИЈА

Непредвидлив – и не прати никакви општествени норми.

Недоследен- се зависи од неговото расположение.

Независен- се држи до тоа живеј и пушти ги другите да живеат.

Тврдоглави- иако се одлични слушатели, но речиси е невозможно да му смените мислење.

Екстремист- за нив нема средина, се или ништо.

РИБИ

Склони бегство- кога работите одат лошо, другите се криви.

Идеалисти- за нив сите изгледаат просечно.

Премногу чувствителни – и малку им треба да станат премногу емотивни.

Песимисти- особено ако работите не одат како што очекуваат.

Мрзливи- само за работи кои не им се важни.

хороскоп

Сподели го ова преку:
  • 18
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!