Козметичарка дала отказ и започнала бизнис со хигиеничарки кои чистат голи

Козметичарка дала отказ од работа и отворила компанија за девојки и момци кои ќе чистат голи во секој дом.

Козметичарката Викторија, 25 годишнина од Единбург, решила да започне свој бизнис откако дала отказ во козметичкиот салон каде што работела. Отворила фирма каде што добивате хигиеничари кои ви чистат по дома голи во стриптиз стил.

Моментално има 15 девојки и тројца момци кои ја работат оваа работа, цената од еден час се движи од 55 до 75 долари, а клиенти најчесто се мажи.
Но, пред да започне со бизнисот, Викторија ова го работела сама. „Не сакав моите вработени да ги ставам во незгодна ситуација, а предходно ова да не сум го доживеала сама“ – вели Викторија.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Don’t let cleaning be a chore, book one of our talented cleaners to do it for you ✨

A post shared by Glimmer (@getglimmer_) on


“Знаев дека сакам бизнис за возрасни, но да биде забавно и да не биде екстремно. Ние не сме ескорт служба, ние нудиме забава, јас кога работев доста се смеев, а воопшто немаше никаква непријатна ситуација.” тврди Викторија.

Нашата компанија нуди три вида на чистење, со долна облека 55 фунти од час, топлес 65 фунти од час и голи 75 фунти од час. „Ниту еден мој вработен не смее да прави нешто со што се чувствува незгодно, а клиентите сами бираат каква понуда сакаат.“ – рече таа.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The perfect view whilst having your home cleaned to the highest standard. What do you think!? 😍

A post shared by Glimmer (@getglimmer_) on


За да некој биде вработен во оваа компанија прво мора да има професионално искуство во чистење, а потоа да биде добра и комуникативна личност.

На почетокот мислела дека нејзините услуги најчесто ќе ги бараат мажи кој имаат 40 години, но се излажала, клиенти имала од 20 до 80 години. Најчесто се личности кои живеат сами и се осамени, па затоа е важно вработените да се комуникативни и да се трудат внесат забава во домот и насмевка на лицето на клиентот.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nothing makes us happier than a clean home! Our cleaners love making your home sparkle ✨ …with a cheeky twist. Want to know more? Visit our website or contact us today! www.getglimmer.co.uk

A post shared by Glimmer (@getglimmer_) on


„Имам и машки хигиеничари, но жените не се толку заинтересирани како мажите“. Кога ги вработува хигиеничарките, не и е важно како изгледаат, бидејќи убавината е релативна, туку сака личности кои убаво се чувствуваат во својата кожа. Воедно, важно е да знаат добро да чистат, бидејќи хигиената треба да биде приоритет и да биде на високо ниво.

На прашањето што прават клиентите додека голите хигиеничари чистат, дали се непристојни, таа вели – „Не, клиентите се многу срамежливи, најчесто се вртат околу девојките уживаат во шоуто и разговараат со нив“.

Сподели го ова преку:
  • 27
  • 1
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!