Големи мисли од големи луѓе

Овие големи мисли, не само што ќе ве замислат, туку и ќе ви помогнат во животот.

Овие личности се докажани во својата професија, Тие научиле да се борат во животот и успеале. Некои нивни мудрости треба да ги знаете, бидејќи се доста мотивирачки. Ние ви одвојуваме дел од нив:

бил

 Бил Гејтс:

Никогаш не се споредувај со другите луѓе. Ако веќе го правиш тоа, ти се навредуваш самиот себе!

Ако сте се родиле сиромашни не е ваша грешка, но ако умрете сиромашни е ваша!

Марк Цукенбер

Најголем ризик, е да не преземеш никаков ризик!

Мухамед Али

Ја мразев секоја секунда кога тренирав, но си реков „Не се откажувај, мачи се сега, за да цел живот после живееш како шампион“.

Стив Џобс

Јас не студирав на Харвард, но луѓето што ќе работат за мене сакам да имаат таму завршено.

боб

Боб Марли 

Вистината е дека, сите ќе ве повредат. Но вие треба да најдете некого за кого ќе вреди да страдате.

Махатма Ганди

Живеј го животот, како денес да тие е последен ден. Учи како да ќе живееш вечно. 

Арнолд Шварценегер

Неможете да го оспорувате успехот на лидерите со рацете во џеб. Мора и вие да работите

Џони Деп

Само одете напред и не се замарајте што другите мислат за вас. Правете се што вас ве прави среќни.

ма

 Џек Ма

Се уште си сиромашен, а имаш 35 години… Во ред e, си заслужил.

Хју Хефнер

Животот е премногу краток, да би го живееле сонот на некој друг.

Кристијано Роналдо

Бидете доволно богати, за да можете да и дозволите на мајка ви се што ќе посака.

роналдо

Сподели го ова преку:
  • 29
  •  
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk