Генијални трикови за смартфон кои можеби не сте ги знаеле

Неколку трикови, со кои ќе можете максимално да го искористите вашиот смартфон, а можеби и не сте ги знаеле.

Еве дел од нив:

идеи за смартфоне

Користете батерија наместо пенкало за touchscreen
Верувале или не ако ја доближите батеријата до вашиот смартфон, таа може да стане пенкало за пишување. Работи, само ако го свртите негативниот дел кон екранот и ќе ви послужи како пенкало за пишување и цртање.

идеи за смартфон

Држач за смартфон од спојувалка за хартија
Земете најобична спојувалка за хартија (спајалица) и само отворете ја. Така ќе добиете сјаен држач, а телефонот може да го ставите кај сакате и да гледате слободно клипови без да го држите.

идеи за смартфон

Заштитна маска од балон
Земете еден балон, надувајте го 50 проценти и со телефонот притиснете го балонот, а потоа испуштете го воздухот. Балонот ќе се замота околу телефонот и ќе добиете гумена заштита.

идеи за смартфон

Ноќно светло со шише вода
Ако ви треба ноќно светло за цела просторија, на блицот на вашиот мобилен ставете шише со вода. Светлоста ќе се рефлектира преку шишето и водата, така што ќе создадете светлина во целата просторија.

идеи за смартфон

Фотографирање со помош на слушалки
Ако ги конектрирате слушалките на вашиот смартфон, може да се сликате со помош на копчињата за подесување на тонот на самите служалки.

Сподели го ова преку:
  • 11
  •  
  •  
error: Содржината е заклучена!