Најзгодната Руска фудбалска судијка

Во Русија, фудбалот станува се поатрактивен, 90 минути сите гледаат во оваа Русинка.

Русинката, Татјана Забродина освојува со својот изглед. Сите кога прв пат ќе ја видат мислат дека е познат светски модел, но всушност оваа девојка е фудбалски судија. За сега е судијка, во клубовите за помлади, но се очекува да стане вистински професионален судија и за возрасни.

Татјана, исто така, откри дека, покрај судењето, таа исто така се занимава со односи со јавноста и маркетинг. Оваа девојка, го обожава кафето од Старбакс и многу сака да патува. На натпреварите на која она суди, секогаш се полни стадионите.

Оваа девојка го обожава фудбалот и сака да работи како судијка, сепак тоа и било првата љубов, се надеваме дека ќе ја гледаме и кај сениорите.

 

View this post on Instagram

 

😈👼🏻❓

A post shared by TANYA🦁ZABRODINA (@tatyanazabro) on

 

View this post on Instagram

 

♥️kiss me🖤

A post shared by TANYA🦁ZABRODINA (@tatyanazabro) on

 

View this post on Instagram

 

немного красного вам в ленту💋😛

A post shared by TANYA🦁ZABRODINA (@tatyanazabro) on

 

View this post on Instagram

 

Обычный вечер, приезжаешь судить матч, уже зная что все будет тихо спокойно как говорится «в одни ворота» но во втором тайме замечаешь парня на другой стороне поля. Тут как бы нужно следить за офсайдом😺, а ты понимаешь что там стоит крутой фристайлер⚽️ @bizex 🤙🏻🤭….Итог: сосредоточить своё внимание мне удалось(на игре конечно!!) и сделать вау фото тоже😉😛(а то в прошлый раз на #tangoleague #музеймосквы я не улыбалась на фото😺🤭) Йоу йоу короче 😎 кто хочет танцевать с мячом, все к нему @bizex и сюда @street_madness 🤙🏻💪🏻⚽️ #referee #football

A post shared by TANYA🦁ZABRODINA (@tatyanazabro) on

 

View this post on Instagram

 

Эй, Реф😺😛🎀 #referee #football

A post shared by TANYA🦁ZABRODINA (@tatyanazabro) on

 

View this post on Instagram

 

задумалась…😛💋🌃 а о чем вы думаете перед сном?)

A post shared by TANYA🦁ZABRODINA (@tatyanazabro) on

Сподели го ова преку:
  • 3
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!